Diecezja Warszawsko-Praska » Ks. Robert Wielądek dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP

Ks. Robert Wielądek dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP

Podczas 392. Zebrania Plenarnego KEP nowym dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP został wybrany ks. dr Robert Wielądek.

Ks. dr Robert Wielądek – urodzony w 1981 roku w Wołominie. Przyjął święcenia w czerwcu 2006 roku i jest księdzem diecezji warszawsko-praskiej.

W latach 2007-2012 odbył studia doktoranckie w Instytucie Teologii Praktycznej i Katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zakończone obroną pracy pt. „Znaczenie chrztu w życiu chrześcijanina”. Odbył również studia podyplomowe z poradnictwa i psychoterapii.

W czerwcu 2015 r. został diecezjalnym duszpasterzem rodzin. W lutym 2016 roku ustanowiony przez papieża Franciszka misjonarzem miłosierdzia. Jest wykładowcą teologii pastoralnej i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Prowadzi rekolekcje, dni skupienia oraz kierownictwo duchowe małżonków i rodzin. Od 11 lat jest opiekunem wspólnoty dla małżeństw „Radość Miłości”, którą aktualnie tworzy ponad 50 par małżeńskich.

Źródło: kodr.pl