Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Komunikat w związku z ostatnim etapem Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Komunikat w związku z ostatnim etapem Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

 

Komunikat w związku z ostatnim etapem
Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej

Warszawa, dn. 17 czerwca 2021 r.

Przewielebni Kapłani!
Wielebne Siostry Zakonne!
Drodzy Siostry i Bracia, a zwłaszcza Wy – Młodzi Przyjaciele!

Dnia 18 września 2019 roku rozpoczęliśmy w naszej diecezji Synod Młodych, który miał się zakończyć w roku 2020. Niestety pandemia uniemożliwiła nam w pełni pracę zespołów synodalnych, co wpłynęło również na konieczność przełożenia daty zakończenia Synodu. Udało się nam jednak w mniejszych grupach podjąć pracę nad zagadnieniami duszpasterskimi, jakie zrodziły się z rozmów i ankiet. Zależało nam bardzo, aby przede wszystkim wsłuchać się w Wasz głos – młodzieży, studentów oraz młodych, którzy czują się Kościołem i nie boją się brać odpowiedzialności za Jego losy. Prace nad dokumentem – statutami synodalnymi – powoli dobiegają końca.

Chciałbym już dziś poinformować, że na sobotę 11 września 2021 r. planowana jest ostatnia sesja synodalna, w czasie której zostanie przedstawiony i omówiony owoc naszej wspólnej pracy. Zakończenie Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej przewidziane jest natomiast na dzień 20 listopada 2021 r. O szczegółach tych wydarzeń poinformujemy Was w późniejszym terminie.

Droga Młodzieży, na te ostatnie już dni roku szkolnego i akademickiego oraz zbliżające się wakacje życzę Wam wielu łask Bożych, sił, dobrego wykorzystania czasu – pamiętam w modlitwie i błogosławię.

+ Jacek Grzybowski
Biskup Pomocniczy
Diecezji Warszawsko-Praskiej

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży