Diecezja Warszawsko-Praska » Finał diecezjalnego konkursu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim

Finał diecezjalnego konkursu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu odbył się finał diecezjalnego konkursu dla młodzieży klas VI-VIII – „Soli Deo – Jedynemu Bogu”. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Konkurs składał się z II etapów i dotyczył błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wzięło w nim udział 42 uczniów z 28 szkół leżących na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

Laureatami konkursu zostali:

1. Wiktoria Branicka ze SP. im. Marszałka Ignacego Paderewskiego w Zamieniu uczęszczająca na katechezę pod kierunkiem p. Anny Ratyńskiej
  2. Weronika Olszowiec ze SP. nr 7 im. VII Obwodu Obroża Armii Krajowej w Legionowie uczęszczająca na katechezę pod kierunkiem ks. Jarosława Gawrońskiego
  3. Wioletta Długaszek ze SP. im. Armii Krajowej w Kołbieli uczęszczająca na katechezę pod kierunkiem p. Zofii Macios
  4. Michał Kopański ze SP. 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie uczęszczający na katechezę pod kierunkiem p. Bożeny Zawady
  5. Karolina Jakubczyk ze SP. im. Jana Pawła II w Tłuszczu uczęszczająca na katechezę pod kierunkiem ks. Jacka Wąsowskiego.

Nagrody wręczyli bp Romuald Kamiński – biskup diecezji warszawsko-praskiej, p. Paweł Bednarczyk – burmistrz Miasta Tłuszcz, p. Sławomir Klocka – dyrektor SP. im. Jana Pawła II w Tłuszczu, ks. Piotr Pierzchała – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej DW-P, ks. Mariusz Czyżewski – wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej DW-P, ks. Dariusz Skwarski – proboszcz parafii Przemienia Pańskiego w Tłuszczu.

fot. Jakub Troszyński