Diecezja Warszawsko-Praska » Diecezjalny Zlot Młodzieży 2023

Diecezjalny Zlot Młodzieży 2023

W wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Arenie Legionowo zgromadziło się ponad 700 osób ze wspólnot parafii diecezji warszawsko-praskiej. Młodzież wraz z księżmi i siostrami zakonnymi uwielbiała Jezusa podczas Diecezjalnego Zlotu Młodzieży.

Od 2021 roku decyzją papieża Franciszek Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym obchodzony jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem “Radując się w nadziei” (por. Rz 12,12). W programie był koncert ewangelizacyjny i świadectwo ks. Jakuba Bartczaka, koncert uwielbieniowy zespołu NiemaGOtu, świadectwo Magdaleny Kusior, a także Lturgia Słowa, podczas której kandydaci Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, złożyli przyrzeczenia członkowskie. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest dla tej wspólnoty świętem patronalnym. Homilię wygłosił biskup Romuald Kamiński, który mówił, że Jezus Chrystus jest Królem, ale i Pasterzem, bo dba o każdego człowieka w doskonały sposób:

Nazywamy Go Pasterzem, dlatego, że ze wszystkich zobowiązań wywiązuje się znakomicie. Pod Jego pasterskim okiem wszyscy czują się bezpieczni. Wszyscy są radośni. Wszyscy mają nadzieję na osiągnięcie największego dobra, są zaopiekowani.

Zadaniem ludzi, bez względu na wiek, jest bycie pasterzami wobec bliźnich:

Jeśli chcemy dobrze wypełnić nasze zobowiązanie, czyli innymi słowy nasze powołanie, to właśnie przykład Dobrego Pasterza jest tutaj idealny. Powinniśmy sobie z tego zawsze robić rachunek sumienia – na ile jesteśmy podobni do Pana Jezusa jako dobrego Pasterza w moich obowiązkach wobec innych ludzi. To jest ogromnie ważne, bo zmienia zupełnie sposób funkcjonowania.

WKRÓTCE KRÓTKA RELACJA VIDEO

fot. Karolina Błażejczyk i Grzegorz Ogórek