Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Diecezjalny etap 32. Olimpiady Teologii Katolickiej rozstrzygnięty

Diecezjalny etap 32. Olimpiady Teologii Katolickiej rozstrzygnięty

Najlepszy wynik osiągnął Jakub Młynarski z CV LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Kubiak z IV LI im. Adama Mickiewicza w Warszawie, trzecie miejsce zajęła Klara Satora z VIII LO im. Króla Władysława IV w Warszawie i tuż za podium uplasowała się Weronika Wielgat z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.

W dzisiejszym finale na poziomie diecezji uczestniczyło 13 uczniów z 8 szkół z terenu diecezji warszawsko-praskiej.

W tym roku olimpiadzie towarzyszy hasło „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Bp Romuald Kamiński, który wręczał nagrody finalistom i laureatom podkreślił, że

Wszystko to, co jest sprawami Bożymi i co zdołamy przywrócić na normalne drogi, czyli wprowadzić do naszego codziennego myślenia, życia i działania, to jest nasza wygrana. Człowiek, który jest dzieckiem Bożym nie może żyć poza Panem Bogiem.

Ordynariusz warszawsko-praski podkreślił też, że treści, które uczniowie pogłębiali od strony teoretycznej mają praktyczne odzwierciedlenie w codzienności:

Przygotowując się do konkursu pogłębialiście treści, które powinny być codziennie głęboko w nas osadzone. Miłosierdzie to najkrócej definiując – miłość, która na co dzień idzie do człowieka będącego w kłopotach.

Uczestnicy diecezjalnego finału otrzymali upominki. Nagrody dla laureatów ufundowali biskup Romuald Kamiński oraz kanclerz kurii ks. Dariusz Szczepaniuk. Dwóch reprezentantów diecezji weźmie udział w finale ogólnopolskim olimpiady w dniach 31 marca – 2 kwietnia.

fot. Karolina Błażejczyk

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży