Diecezja Warszawsko-Praska » Diecezjalna modlitwa za młodzież we wspomnienie bł. Carlo Acutisa

Diecezjalna modlitwa za młodzież we wspomnienie bł. Carlo Acutisa

Z fotografii patrzy na nas młody człowiek, rówieśnik. Jego spojrzenie przenika kosmos, jakby patrzył do samych źródeł, do Boga samego. Jaka musi być potęga mocy tego młodzieńca. Niech będzie on patronem młodego pokolenia w naszych czasach – mówił bp Romuald Kamiński podczas Mszy Świętej w liturgiczne wspomnienie bł. Carlo Acutisa.

W parafii św. Karola Boromeusza modlono się za młodzież diecezji, a podczas Eucharystii sakrament bierzmowania przyjęło 65 młodych.

Do tego dnia przygotowaniem była nowenna do bł. Carlo Acutisa nagrana przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i udostępniona na kanale YouTube.

Kolejna diecezjalna modlitwa w intencji młodych zaplanowana jest na 18 listopada (liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny) w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie.

Pełna homilia:

fot. Karolina Błażejczyk