Diecezja Warszawsko-Praska » 90-lecie parafii Chrystusa Króla oraz 80. rocznica śmierci ks. Golędzinowskiego

90-lecie parafii Chrystusa Króla oraz 80. rocznica śmierci ks. Golędzinowskiego

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata biskup Romuald Kamiński odprawił Mszę Świętą odpustową w 90-lecie powstania parafii Chrystusa Króla. Odnowiony został akt zawierzenia Chrystusowi Królowi Ojczyzny i parafii.

Biskup Romuald Kamiński w homilii mówił, że źródłem miłości w relacjach międzyludzkich jest miłość, która wypływa z wiary:

My uczestnicząc w tej jedności z Panem Bogiem, poprzez naszą wiarę, z tego Bożego odzewu, mamy ogromne zasoby tej miłości, którą się posługujemy potem w relacjach do Pana Boga. I widzimy zatem, że nie ma innego źródła żeby być człowiekiem kochającym. To źródło jest w Bogu. Trzeba się tam do tego źródła niejako podłączyć, a to nam właśnie umożliwia wiara.

W trudnych czasach, świadectwo człowieka, który idzie do innych z miłością, którą czerpie od Boga ma ogromną wagę:

Czasy są ciężkie, tym bardziej nasze świadectwo nabiera szczególnej wagi, żebyśmy nie szczędzili siebie. Jeśli czujemy, że możemy kogoś wesprzeć, komuś pomóc, kogoś bezpiecznie w życiu poprowadzić, to to czyńmy. Tego pragnie Chrystus Pan, nasz Król i władca.

Po Mszy Świętej zgromadzeni przeszli na skwer ks. Jana Golędzinowskiego, gdzie bp Romuald Kamiński pobłogosławił cokół i tablicę. Zostały one przygotowane z okazji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana w Dachau.

fot. Mateusz Rzewuski