Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » 39. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła dotarła na Jasną Górę

39. Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła dotarła na Jasną Górę

Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła już dotarła na Jasną Górę. W tym roku rekolekcje w drodze były dla pomocników też szczególnym dziękczynieniem za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego inicjatora tego maryjnego ruchu. Ta grupa przychodzi nie tylko na odpust, ale również w związku ze swoim świętem patronalnym – Matki Bożej Częstochowskiej.


Towarzyszyło im hasło “Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem”.

Pątników przywitał ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński. Zauważył, że w dzisiejszych czasach podtrzymywanie idei pomocników Maryi Matki Kościoła jest wciąż bardzo ważne.

To bardzo ważne, żeby być pomocnikiem na drodze innych ludzi, żeby ich wspierać w drodze do nieba, pomagać im, towarzyszyć w trudnych chwilach i pokazywać jak na tej drodze ogromną rolę odgrywa Matka Boża

Pielgrzymka była jak zawsze dla pomocników okazją do zgłębiania nauczania bł. Prymasa, a także odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu. – Wracałam też do ABC Społecznej Krucjaty Miłości kardynała. W dzisiejszych czasach niepokojów, napięć, wojny zawarte są tam silne punkty, które powinniśmy teraz wypełniać – podkreśliła jedna z pątniczek Elżbieta. Opowiadała, że jako 9-letnia dziewczynka po raz pierwszy spotkała Prymasa i ten „dar spotkania” został z nią na całe życie. Bo jak mówiła, widziała w osobie kard. Wyszyńskiego świętego.

O. Paweł Opioła Misjonarz Kombonianin Serca Jezusowego posługujący w Afryce zauważył, że dla niego wyruszenie na szlak, to nie tylko pielgrzymowanie „geograficzne” do Maryi, ale przede wszystkim wewnętrzne, żeby przez ten trud dążyć do świętości. Zakonnik dodał, że rozważając nauczanie bł. Prymasa, każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. – Bł. Wyszyński jest gigantem swojego czasu i gigantem Kościoła. Chcę poznawać i uczyć się od niego miłości do Maryi i narodu, który prowadził do wolności – podkreślił o. Paweł.

Z pątnikami wędrowały relikwie błogosławionego Prymasa. – To było bardzo ważne, że szliśmy z Ojcem naszej pielgrzymki. Dzięki Prymasowi czuję radość, że należę do Pomocników Maryi, a pracując w służbie zdrowia jeszcze pełniej mogę nieść pomoc chorym cierpiącym – powiedziała Ewa Wesołowska, koordynator służby zdrowia praskiej pielgrzymki.

Na Jasną Górę w Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Matki Kościoła przybyło 128 osób, pątnicy wędrowali w trzech grupach. Najmłodszy pielgrzym Fryderyk miał rok i jeden miesiąc, a najstarszy Teofil 80 lat.

Źródło: Maria Bareła @JasnaGóraNews

fot. www.facebook.com/JasnaGoraNews

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży