Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » 31. rocznica powstania diecezji warszawsko-praskiej

31. rocznica powstania diecezji warszawsko-praskiej

25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w katedrze warszawsko-praskiej sprawowana była Msza Święta w 31. rocznicę powstania diecezji warszawsko-praskiej. Podczas modlitwy przyrzeczenia członkowskie złożyli młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Eucharystii przewodniczył biskup Romuald Kamiński, który w homilii przywołując scenę zwiastowania mówił o czystości i wartości słowa:

Musimy się zastanowić nad naszą relacją do drugiego człowieka, i kiedy dzisiaj patrzymy, choćby przez perspektywę słownictwa, jakim posługujemy się czasami my, ale które np. panuje w świecie mediów społecznościowych, czy nieraz w polityce, to jesteśmy przerażeni, ile tam brudu i nieposzanowania. A my dzisiaj przypatrujemy się, jak być powinno, bo Bóg Ojciec pokazuje nam, na czym polega szacunek.

Pasterz diecezji mówił, że szacunku człowieka uczymy się we wspólnocie:

Do tego trzeba się przygotować – przez to, co nazywamy życiową formacją, kształtowaniem. Bardzo dziękuję całej wspólnocie diecezjalnej KSM. Kapłanom, moderatorom, ale także i członkom, którzy podejmują ten niezwykle ważny obowiązek. Formowanie się nie jest tylko dla nich potrzebne, bo ta formacja będzie owocowała dobrymi relacjami i szacunkiem do drugiego człowieka.

Na zakończenie odmówiono Akt Zawierzenia Diecezji Warszawsko-Praskiej Miłosierdziu Bożemu, a grupa osób podjęła się duchowej adopcji dziecka poczętego.

Diecezja warszawsko-praska powstała 25 marca 1992 roku na mocy bulli papieża Jana Pawła II Totus Tuus Poloniae Populus reorganizującej struktury kościelne w Polsce.

fot. Karolina Błażejczyk i Grzegorz Ogórek

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży