Diecezja Warszawsko-Praska » Źródła życia konsekrowanego 2021

Źródła życia konsekrowanego 2021

Publikujemy homilie i konferencje formacyjne ze spotkań sióstr przełożonych domów zakonnych DW-P, wygłoszone podczas spotkań formacyjnych w 2021 roku.

16 grudnia

Homilię wygłosił Biskup Warszawsko-Praski, biskup Romuald Kamiński.

Mówił:

Konferencję Posłane do życia Eucharystią w codzienności wygłosił ks. prał. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

Mówił:

18 listopada

Homilię i konferencję wygłosił ks. prał. Jerzy Gołębiewski, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego w DW-P.

W homilii mówił:

Na dziękczynienie wybrzmiał śpiew Jezu ufam Tobie:

Konferencja na temat: Z Maryją, Królową Apostołów, niesiemy Chrystusa światu, za względów technicznych została nagrana w dwóch częściach:

21 października

Homilię i konferencję wygłosił ks. prał. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii mówił:

Konferencja poświęcona została tematowi: Adoracja Jezusa – dziękczynienie.

16 września

W homilii mówił:

Konferencja poświęcona została tematowi: Z Maryją, Matką Boga Wcielonego, przyjmujemy Jezusa. Łamanie Chleba, Komunia.

Homilię i konferencję wygłosił ks. Grzegorz Mądry, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii mówił:

Konferencja poświęcona została tematowi: Z Maryją, Dziewicą ofiarującą, składamy Bogu siebie w ofierze.

W homilii mówił:

Konferencja poświęcona została tematowi: Z Maryją, pielgrzymującą w wierze, wyznajemy naszą wiarę.

W homilii mówił:

Konferencja poświęcona została tematowi: Z Maryją, Matką Słowa, słuchamy Słowa Bożego.

W homilii mówił:

Konferencja poświęcona została tematowi: Z Maryją, Niewiastą Magnificat uwielbiamy Boga w Trójcy Jedynego.

22 stycznia

Zapraszamy do wysłuchania konferencji ks. prał. Grzegorza Zagórowskiego.

Jest to kolejna z cyklu katechez adresowanych do Sióstr w ramach formacji przełożonych domów zakonnych, realizowana w tej formie ze względu na sytuację pandemiczną.

Temat: Z Maryją, pokorną Służebnicą Pana, przyjmujemy postawę skruchy.