Diecezja Warszawsko-Praska » Źródła życia konsekrowanego 2019

Źródła życia konsekrowanego 2019

Publikujemy homilie i konferencje formacyjne ze spotkań sióstr przełożonych domów zakonnych DW-P, wygłoszone podczas spotkań formacyjnych w 2019 roku.

19 grudnia

Homilię wygłosił ksiądz biskup Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski.

Powiedział:

Konferencję wygłosił ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P. Poświęcił ją tematowi: Eucharystia – Epifania komunii.

21 listopada

Homilię i konferencję wygłosił ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii powiedział:

Konferencję poświęcił tematowi: Eucharystia – godzina Ducha Świętego

Homilię i konferencję wygłosił ks. Grzegorz Mądry, ojciec duchowny WSD DW-P.

W homilii powiedział:

Konferencję poświęcił tematowi: Eucharystia – Pamiątka, Ofiara i Uczta.

19 września

Homilię wygłosił przewodniczący Eucharystii ks. prał. Jerzy Gołębiewski, wikariusz biskupi ds. sakramentalnych, Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Powiedział:

Konferencję wygłosił ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P. Poświęcił ją tematowi: Eucharystia – bezinteresowny dar Trójcy Przenajświętszej.

Homilię wygłosił przewodniczący Eucharystii biskup Marek Solarczyk.

Powiedział:

Konferencję wygłosił ks. Grzegorz Zagórowski, ojciec duchowny WSD DW-P. Poświęcił ją tematowi: Posłani aby świadczyć. Poznacie ich po owocach. Owoce Ducha Świętego w naszym życiu.

21 marca

W ramach homilii powiedział:

Konferencja poświęcona była tematowi: Wezwani do przyjęcia w mocy Ducha daru cierpienia. Duch Święty działa w naszej słabości.

21 lutego

W ramach homilii powiedział:

Konferencja poświęcona była tematowi: Posłani w mocy Ducha jako wspólnota. Wspólnota dla misji.

17 stycznia

W ramach homilii powiedział:

Konferencja poświęcona była tematowi: Posłani do budowania jedności wspólnoty w mocy Bożego Ducha.