Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy w Telsze

Spotkanie Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy w Telsze

25 i 26 września w Telsze na Litwie odbyło się spotkanie przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski i Konferencji Episkopatu Litwy. Przewodniczącym Zespołu KEP ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy jest bp Romuald Kamiński.

Dwudniowe posiedzenie miało charakter roboczy, a jego celem była wymiana doświadczeń duszpasterskich i ocena perspektyw. Z Polski obecni byli bp Romuald Kamiński, a także członkowie zespołu KEP – bp Tadeusz Bronakowski i bp Henryk Ciereszko. Konferencję Episkopatu Litwy reprezentowali Algirdas Jurevičius – bp diecezji telszańskiej, Jonas Ivanauskas – bp diecezji koszedarskiej oraz ks. Andrzej Szuszkiewicz – rektor Wyższego Seminarium Duchownego św. Józefa w Wilnie.

Oprócz rozmów o sprawach bieżących, delegaci odwiedzili kościół parafialny w Telsze, groby kapłańskie oraz diecezjalne muzeum i miejscowe gimnazjum.

Zespół ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy dzieli się doświadczeniem Kościołów lokalnych w duchu dialogu podczas organizowanych dwa razy do roku spotkań (raz w Polsce, raz na Litwie (lub Łotwie, Białorusi).

fot. Domininkas Lizdenis