Diecezja Warszawsko-Praska » Spotkanie środowisk medycznych we wspomnienie św. Łukasza

Spotkanie środowisk medycznych we wspomnienie św. Łukasza

Przedstawiciele środowiska medycznego modlili się wspólnie we wspomnienie św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. W katedrze św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika zgromadzili się lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, reprezentanci innych zawodów związanych z systemem ochrony zdrowia, studenci uczelni medycznych oraz samorządowcy. Wieczornej Mszy Świętej przewodniczył bp Romuald Kamiński, przewodniczący zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas homilii bp Romuald Kamiński podkreślił znaczenie powołania:

Powszechnie mówimy, że każdy z nas jest obdarzony powołaniem. Czasami, niektórzy nad tym się nawet nie zastanawiają. Powiedziałbym, że nie rozumieją i nie chcą przyjąć tego pojęcia, jakie jest moje powołanie. Co to znaczy, moje powołanie? Dla wielu byłoby to, że jest mój wybór życiowy. Wybór życiowy, a powołanie? Dwie różne sprawy. Jeśli mówimy o powołaniu, to oczywiście potrzebne jest tutaj spojrzenie przez pryzmat Boga, którego trzeba najpierw poznać, a potem pokochać i zrozumieć. Kim, On jest dla nas? I kim my jesteśmy dla Niego? I tutaj dopiero otwierają się nam oczy i serca, kiedy w tym świetle majestatu Bożego, zaczynamy widzieć siebie.

Po Mszy Świętej w podziemiach katedry odbył się koncert okolicznościowy połączony z prezentacją dorobku artystów-medyków. Była to również okazja do wspólnego poczęstunku i integracji.

fot. Mikołaj Michalecki