Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej w Smardzewicach

W Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach biskup Romuald Kamiński przewodniczył Mszy Świętej dla 43. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.

Tradycyjnie pątnicy WAPM 6 dnia pielgrzymowania uczestniczyli w Eucharystii w Smardzewicach. Homilię wygłosił biskup Romuald Kamiński. Na koniec Mszy Świętej biskup warszawsko-praski przyjął deklaracje członkowskie od kandydatów, którzy podjęli dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyrusza 5 sierpnia z kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Na Jasną Górę pielgrzymi docierają 14 sierpnia, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Trasa Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej liczy ok. 300 kilometrów. Jest to szlak po staropolskich Sanktuariach Maryjnych m. in: Matki Boskiej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach, Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia, Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce.

W ramach WAPM pielgrzymuje wiele osób z parafii diecezji warszawsko-praskiej, m.in. w grupach biało-złoto-fioletowej, błękitno-czerwonej oraz pomarańczowej.

fot. Karolina Błażejczyk