Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta w katedrze z okazji Barbórki

Msza Święta w katedrze z okazji Barbórki

Brać górnicza świętuje. Z okazji wspomnienia ich patronki, świętej Barbary, górnicy Grupy Orlen spotkali się w katedrze warszawsko-praskiej na wspólnej modlitwie. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński.

Przekażę nie tylko w imieniu własnym, ale można powiedzieć, szeregowych biorców waszej służby, najserdeczniejsze życzenia, prosząc, aby Bóg błogosławił wam w codziennej pracy, tak ogromnie ważnej. Czynicie zadania kluczowe. To jest służba dla całej Ojczyzny

zaznaczył duchowny.

Biskup w homilii mówił o cnocie sprawiedliwości. Podkreślał, że powinna ona cechować zwłaszcza osoby, pracujące dla Ojczyzny.

Jeśli byśmy próbowali wyjaśnić sprawiedliwość przy pomocy języka ekonomii czy techniki, to byśmy wiedzieli – sprawiedliwy, czyli ja tobie daję tyle, ty dla mnie przynajmniej równowartość. A nie o to chodzi. W słowie sprawiedliwy można usłyszeć, że to jest ten, który stara się postępować zgodnie z prawem Bożym.

Cała homilia biskupa Romualda Kamińskiego:

Barbórka to tradycyjne święto górnicze, które obchodzi się 4 grudnia, w dniu świętej Barbary z Nikomedii, patronki trudnej pracy. Poza górnikami, barbórkę obchodzą także między innymi geolodzy.

Wojciech Dudkowski/RadioWarszawa

fot. Wojciech Dudkowski