Diecezja Warszawsko-Praska » Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego

Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego

7 września przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Błogosławionego pochodzącego z diecezji warszawsko-praskiej, patrona m.in. mediów diecezjalnych – Radia Warszawa, i Salve NET.

Rano w Katedrze Warszawsko-Praskiej odprawiona została Msza Święta. Na modlitwie licznie zgromadziły się Siostry Loretanki, których założycielem jest błogosławiony ksiądz Kłopotowski. Relacja z uroczystości.

Wieczorem Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto sprawował bp Romuald Kamiński. Modlitwę rozpoczęto nieszporami o bł. Ignacym. W homilii Biskup Kamiński, nawiązując do tego, że dziś mieszka w budynkach, w których kilkadziesiąt lat temu, jako dziekan praski, mieszkał ksiądz Kłopotowski, mówił, że święci są nam dani po to, byśmy prosili ich o pomoc przy codziennych sprawach:

Można wchodzić w pewne relacje ze świętymi i błogosławionymi i ich obligować do tego, że mają nam towarzyszyć w naszej drodze. Szczególnie, kiedy myślę o sprawach diecezji.

Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski prowadził wiele dzieł charytatywnych oraz wydawał prasę katolicką. Zmarł nagle 7 września 1931 roku. Spoczywa w kaplicy sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto pod Wyszkowem.

NAGRANIE HOMILII POJAWI SIĘ WKRÓTCE

fot. Wojciech Laskowski