Diecezja Warszawsko-Praska » Jesienne rekolekcje KSM 2023

Jesienne rekolekcje KSM 2023

Od piątku 6 października do niedzieli 8 października trwały jesienne rekolekcje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zgromadziły młodych formujących się w oddziałach działających przy parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

Hasłem rekolekcji były słowa bł. Chiary Badano: “Mam wszystko”. Spotkanie odbyło się w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr ze Zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego w Sulejówku.

Rekolekcje poprowadził ks. Marcin Paś – znany z Instagrama duszpasterz młodzieży w Gliwic, prowadzący warsztaty empatyczne, współorganizator Festiwalu Życia w Kokotku. Świadectwem podzieliła się także Ania związana z Ruchem Focolari.

Podczas weekendowych rekolekcji był czas na modlitwę, medytację Słowa Bożego i dzielenie się we wspólnocie, konferencje oraz integrację w plenerze.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest wspólnotą zrzeszającą młodych w wieku od 14 do 30 lat. Jego misją jest wychowanie świadomych swojej wiary katolików gotowych służyć Kościołowi i społeczeństwu.

Więcej o wspólnocie można dowiedzieć się tutaj.

fot. Karolina Błażejczyk