Diecezja Warszawsko-Praska » Faza play-off Warszawsko-Praskiej Ligi Siatkówki

Faza play-off Warszawsko-Praskiej Ligi Siatkówki

W niedzielę 21 kwietnia zakończyła się I faza Warszawsko-Praskiej Ligi Siatkówki. Do rozgrywek zgłosiły się we wrześniu 22 drużyny reprezentujące parafie i wspólnoty diecezji warszawsko-praskiej. Do fazy play-off awansowało 16 zespołów, które zdobyły największą liczbę punktów.

Drużyny zostały podzielone poprzez losowanie na dwie grupy, w ramach których rozegrały spotkania na zasadzie ‘każdy z każdym’. Półroczne zmagania wyłoniły po 8 zespołów, które weszły do 1/8 finału.

Po meczach 1/8 finału pozostanie 8 drużyn, które rozegrają dwumecz ćwierćfinałowy. Najlepsze 4 zespoły rozegrają półfinały, a mecz o 3 miejsce oraz wielki finał zostaną rozegrane 8 czerwca na hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Na najlepsze drużyny czekają medale i nagrody.

Drużyny, które zagrają w fazie play-off:

Warszawsko-Praska Liga Siatkówki ma na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu oraz integrację wspólnoty diecezjalnej. W drużynach występują członkowie wspólnot parafialnych, księża posługujący w parafiach diecezji oraz pracownicy parafialni. Każdy mecz rozpoczyna wspólna modlitwa.

Więcej o lidze, bieżące wyniki meczów oraz fotorelacje dostępne na Facebooku oraz Instagramie.