Diecezja Warszawsko-Praska » Adwent w diecezji – informacje z parafii

Adwent w diecezji – informacje z parafii

Rozpoczęliśmy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, ale także pogłębienia relacji z Bogiem i ze sobą nawzajem. W duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego pomocą są rekolekcje, Msze Święte roratnie i inicjatywy adwentowe podejmowane w parafiach diecezji warszawsko-praskiej. Pragniemy przygotować wpis na stronie diecezjalnej, w którym będziemy przez cały okres adwentu aktualizować nowinki z parafii.

Prosimy księży oraz osoby świeckie, odpowiedzialne za dokumentowanie życia parafii, o przesyłanie informacji na adres [email protected].

Co może zawierać przesyłane zaproszenie?

• informację o rekolekcjach adwentowych (termin, rekolekcjonista, godziny Mszy Świętych z nauką, materiały graficzne zapraszające na rekolekcje). Niektóre parafie prowadzą swoje kanały YouTube, na których umieszczają nagrania nauk rekolekcyjnych – będziemy wdzięczni za podzielenie się linkiem ze wspólnotą diecezjalną.
  • fotorelacje z Mszy roratnich wraz z informacją, o której godzinie są odprawiane.
  • zaproszenie do innych adwentowych inicjatyw, wydarzeń podejmowanych we wspólnocie parafialnej.

Karolina Błażejczyk
dyrektor biura prasowego