Diecezja Warszawsko-Praska » 18. rocznica beatyfikacji księdza Ignacego Kłopotowskiego

18. rocznica beatyfikacji księdza Ignacego Kłopotowskiego

19 czerwca mija osiemnaście lat od beatyfikacji ks. Ignacego Kłopotowskiego. Była to jedna z pierwszych decyzji nowo wybranego Ojca Świętego Benedykta XVI. Msza Święta beatyfikacyjna sprawowana była w Warszawie w 2005 roku.

Od tego czasu wydano na prośbę zarówno wielu parafii, jak i osób prywatnych, ponad 130 kapsuł z relikwiami pierwszego stopnia bł. Ignacego, do tego dziesiątki obrazków z relikwią i z modlitwą za przyczyną błogosławionego kapłana. Liczne są świadectwa osób, które modląc się przez jego wstawiennictwo, otrzymywały upragnione łaski, tj. poprawę zdrowia, znalezienie dobrej pracy, pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw rodzinnych. Wielu pielgrzymów nawiedza polskie Loretto, by u stóp Loretańskiej Pani i przy sarkofagu bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego składać swoje intencje. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest w kościele w Loretto Msza Święta, w czasie której powierzane są Bogu prośby przez jego pośrednictwo. Jest wtedy sposobność ucałowania relikwii.

Ksiądz Ignacy Kłopotowski był człowiekiem o wielkim sercu, wrażliwym na wszelką biedę i nędzę ludzką. Założył wiele dzieł dla ratowania godności człowieka i jego duszy. Aby dotrzeć do jak największej rzeszy ludzi założył drukarnię, by jak z ambony głosić całemu światu prawdę i Ewangelię. Człowiek jak ogień Boży, tak o nim mówiono. Jego dzieło i pasję podejmują obecnie siostry loretanki. Jest patronem m.in. dziennikarzy.

Więcej o bł. księdzu Ignacym Kłopotowskim na stronie loretanki.pl