Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » VI Nocna Droga Różańcowa: Radzymin – Warszawa-Żerań

VI Nocna Droga Różańcowa: Radzymin – Warszawa-Żerań

• To wydarzenie minęło.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału w
VI Nocnej Drodze Różańcowej 14/15 października 2022 roku.

Tegoroczna Droga zaczyna się w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie Mszą św. o godz. 22.00, sprawowaną pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Grzybowskiego.

Po godz. 23.00 pątnicy wyruszą w drogę przez Słupno (kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej), do Marek (parafie św. Andrzeja Boboli i. św. Izydora), przez Białołękę (nawiedzając kościół pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty) tradycyjnie do kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej (dojście około godz. 8.00).

W tegorocznej Drodze intencje modlitewne obejmą szczególnie diecezję warszawsko-praską z okazji 30-lecia jej powstania, pomyślność Ojczyzny, błaganie o dalszą opiekę Matki Bożej nad naszym Narodem, intencję chorych i cierpiących oraz prośbę o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Informacje organizacyjne:

• Dojazd do Radzymina we własnym zakresie.
  • Udział w Drodze może wziąć każda pełnoletnia osoba lub niepełnoletnia z opiekunem i można uczestniczyć albo w całej pielgrzymce albo w jej części, w zależności od możliwości.
  • Organizatorzy zapewniają, że nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwała służba porządkowa oraz policja radzymińska, marecka i białołęcka.
  • Uprzejma prośba do uczestników i chętnych do udziału w Drodze o posiadanie elementów odblaskowych (kamizelek itp.), ewentualnie latarek, wygodnego obuwia, ciepłego ubrania i innego wyposażenia pielgrzyma (np. wody).
  • Tegoroczna Droga liczy prawie 23 km, ale organizatorzy planują 3 przystanki 30 minutowe (w kolejnych kościołach) i jeden przystanek 15 minutowy (kościół św. Andrzeja Boboli w Markach).
  • Zakończenie Drogi przewidziane jest na godz. około 8.00 Mszą św. dziękczynną w kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej 28.

Gorąco zapraszamy!

Dla osób zainteresowanych załączamy opis przebiegu VI Nocnej Drogi Różańcowej.

Przebieg VI Nocnej Drogi Różańcowej

Plakat do pobrania