Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Zanurzenie w Słowo: Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa

Zanurzenie w Słowo: Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa

  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy 30 września  2023 r. do Ostrówka do Domu Świętej Faustyny na Zanurzenie w Słowo.

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi Ks. Dariusz Szyszka i  Siostry Jezusa Miłosiernego.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości  serca na łaskę Pana, by słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach Ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.

Czas Zanurzenia w Słowo jest okazją, by przyjrzeć się „krwotokom” swojego życia. Co odbiera mi siły, nie pozwala cieszyć się teraźniejszością i widzieć dary Boga każdego dnia? Co jest moim zmartwieniem, ciężarem i troską? Dlaczego uchodzi ze mnie życie? U jakich „lekarzy” szukam wsparcia i uleczenia? Czy znajduję….? Czas biskości ze słowem Bożym może dać odpowiedź na te i inne pytania. Warto więc zaryzykować jak ta biblijna kobieta i znaleźć czas na to, by dotknąć szaty Jezusa, dotknąć Jego słowa.

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez ks. Dariusza i Siostry Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Zapisy i szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem: Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa.

 

Szczegóły

Data:
30 września 2023
Godzina:
08:30 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Dom św. s. Faustyny w Ostrówku
św. Faustyny 5
Ostrówek, mazowieckie 05-205 Poland
+ Google Map
Phone
29 777 04 92
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży