Event Series Event Series: Cykl spotkań dla skautów i harcerzy

Zapraszamy na cykl spotkań harcerskich!

Kogo?
Harcerki i harcerzy ze wszystkich organizacji skautowych. Naszą zachętę kierujemy głównie do wędrowników i wędrowniczek, oraz wszystkich odpowiedzialnych za jednostki i starszych harcerzy.

Kiedy i gdzie?
Nasze spotkania odbywają się zawsze w 3 czwartki miesiąca w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. O 18.00 spotykamy się na Mszy, a później przechodzimy na spotkanie do salki.

Co nas czeka?

Po wspólnych rozmowach pod koniec tamtego roku w tegorocznym planie pojawiła się teologia ciała i teologia ducha. Uznaliśmy, że integralność człowieka i personalizm chrześcijański, które się w te zagadnienia wpisują to podstawy naszego polskiego harcerstwa i to chcemy na tych spotkaniach pokazać. Chcemy też zebrać argumenty, które bronić będą świętości życia i stworzyć z uczestników naszych spotkań świadomych wychowawców znających naukę KK w powyższych tematach. Zależy nam też na tym, by nasi goście mieli konkretne formy, którymi mogą się zainspirować i przenieść dalej w swoje środowiska stąd pomysł na parę spotkań dotyczących form modlitwy.

Nad naszymi spotkaniami czuwa nasz patron – bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski. Podczas każdej Mszy modlimy się o jego kanonizacje, a w czasie kazań poznajemy jego postać.

Każde spotkanie kończymy wspólnym poczęstunkiem, żeby nikt nie wracał głodny!
Zapraszamy do śledzenia naszych wydarzeń i profilu na FB

ks. Filip Zgódka
diecezjalny duszpasterz harcerzy