Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Zanurzenie w Słowo: „Z Maryją wsłuchać się w Słowo”

Zanurzenie w Słowo: „Z Maryją wsłuchać się w Słowo”

  • To wydarzenie minęło.

Zapraszamy 26 listopada 2022 roku
do Domu św. Faustyny
na Zanurzenie w Słowo:
„Z Maryją wsłuchać się w Słowo”

 

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić Słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi s. Rachela Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości na łaskę Pana, by Słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to się stało w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach ewangelii. I Ty możesz wziąć udział w wielkiej przygodzie życia podążając za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście świętym również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Ojcem.

Słowo Boże tym razem poprowadzi nas w scenę zwiastowanie Maryi, byśmy w raz z nią oczekiwali narodzin Zbawiciela świata. W tym dniu chcemy podpatrywać też Niepokalaną Dziewicę w tym, jak słuchać Słowa Bożego i jak na nie odpowiadać. Zanurzenie w Słowo jest dobrą propozycja dla tych, którzy tegoroczny adwent pragną rozpocząć ze Słowem Bożym, a także z Tą, w której Słowo stało się Ciałem.

Na spotkanie do Domu św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze Słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem.

Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja serca, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego Słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy.

Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez s. Rachelę Waszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św.

Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

Informacje organizacyjne pod linkiem http://www.domfaustyny.pl/component/content/article/z-maryja-wsluchac-sie-w-slowo?catid=19&Itemid=101

 

Szczegóły

Data:
26 listopada 2022
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Dom św. Faustyny

Miejsce wydarzenia

Dom św. s. Faustyny w Ostrówku
św. Faustyny 5
Ostrówek, mazowieckie 05-205 Poland
+ Google Map
Telefon:
29 777 04 92
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży