• To wydarzenie minęło.

Drodzy Diecezjanie,
Drodzy Koordynatorzy Parafialnych Zespołów Synodalnych,

pragniemy serdecznie zaprosić Was wszystkich na kolejne spotkanie synodalne. Tym razem podejmiemy ważny, zaproponowany przez Ojca Świętego Franciszka w ramach Synodu temat – CELEBRACJA-MISJA-LITURGIA. Liturgia Kościoła, którą tworzymy i w której uczestniczymy, w bardzo istotny sposób dotyka każdego z nas.

Przypominamy, że najbliższe spotkanie zespołów synodalnych odbędzie się 26.11.2022 i zaczyna się o godz. 9.30 w Parafii św. O. Pio w Warszawie, ul. Fieldorfa 1.

Gościem, który wygłosi do nas wykład o historii i znaczeniu liturgii Kościoła katolickiego jest ks. dr hab. Dominik Ostrowski, członek Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów przy Konferencji Episkopatu Polski i prorektor ds. dydaktycznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Plan naszego spotkania:

• 9.30 Nabożeństwo Liturgii Słowa w Kościele O. Pio, pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego
  • 10.00 Wykład o liturgii ks. dra hab. Dominika Ostrowskiego
  • 11.00 Dyskusja i pytania
  • 11.30 Przerwa kawowa
  • 11.45  Prezentacja dokumentu Etapu kontynentalnego Synodu.
  • 12.15 Spotkanie w małych grupach i rozmowa o znaczeniu i formach liturgii w parafii.
  • 13.00 Podsumowanie pracy w grupach
  • 13.30 Zakończenie i gorący posiłek.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was wszystkich wraz z członkami zespołów i parafianami na spotkanie. W ramach Synodu pomódlmy się razem i porozmawiajmy o liturgii.

Z darem modlitwy

Diecezjalny Zespół Synodalny

Data:
26 listopada 2022
Godzina:
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Parafia św. o. Pio w Warszawie (Gocław)
ul. Fieldorfa 1
Warszawa, Mazowieckie 03-984