Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » XV Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka

XV Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka

• To wydarzenie minęło.

Już po raz 15 wyrusza piesza pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka. Idziemy śladami św. Faustyny – wyruszamy z sanktuarium na ul. Żytniej w Warszawie, gdzie Święta wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia 1. sierpnia 1925 r. Naszym celem jest Dom św. Faustyny w Ostrówku, gdzie Helena Kowalska przez rok przed wstąpieniem do klasztoru pracowała jako służąca. Jest to więc miejsce, gdzie rozeznawała swoje powołanie. W tym roku rozpoczynamy dziewięcioletnią nowennę w intencji świętych powołań do życia małżeńskiego. Będziemy się modlić o pokój i jedność w rodzinach, narodzie, świecie, prosił nas o to bp Romuald Kamiński. Pielgrzymujemy nocą, bo pielgrzymka ma charakter pokutny, noc sprzyja wyciszeniu i modlitwie indywidualnej. Podczas etapów dziennych modlimy się wspólnie, słuchamy konferencji i świadectw. Całość kończy się o 15:00 Mszą Św. – w godzinie miłosierdzia.

POCZĄTEK:

29.07.2023 r. – Msza Św. o godz. 21 w Sanktuarium Św. Faustyny w Warszawie, ul. Żytnia 1

KONIEC:

30.07.2023 r. – Msza Św. o godz. 15 przy Domu Św. Faustyny w Ostrówku, ul. Św. Faustyny 5

ZAPISY:

telefonicznie – 509 159 436
internetowo od 26.06 – https://domfaustyny.pl/zaproszenia/xv-piesza-pielgrzymka-z-warszawy-do-ostrowka
telefonicznie – 509 159 436

wpisowe (pokrywa koszty organizacyjne i ubezpieczenia): 60 zł