Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Styczniowe zanurzenie w Słowo. Fundament i owoc mojego życia (Łk 6, 43-49)

Styczniowe zanurzenie w Słowo. Fundament i owoc mojego życia (Łk 6, 43-49)

  • To wydarzenie minęło.

Fundament i owoc mojego życia (Łk 6, 43-49) – 13 stycznia

“Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro…”

Zapraszamy na Zanurzenie w Słowo które odbędzie się 13 stycznia
Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi ks. Dariusz Szyszka i Siostry Jezusa Miłosiernego.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości serca na łaskę Pana, by słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to stało się w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach Ewangelii. I Ty możesz podążać za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście słowa Bożego również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.

W styczniowym „Zanurzeniu w Słowo” wątkiem kluczowym będzie pytanie na jakim fundamencie buduję swoje życie i jakie są tego owoce. Kto lub co jest wątkiem przewodnim, wokół którego toczy się moje życie? Jakie owoce modlitwy, pracy, relacji już widzę a jakie chce jeszcze osiągnąć? Czy na dobrym fundamencie buduję i czy w dobrym kierunku idę?

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez ks. Dariusza i Siostry Jezusa Miłosiernego.

W rytm tego dnia są wpisane posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 9.00 i kończymy o 20.00.

 

Szczegóły

Data:
13 stycznia
Godzina:
09:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Dom św. s. Faustyny w Ostrówku
św. Faustyny 5
Ostrówek, mazowieckie 05-205 Poland
+ Google Map
Phone
29 777 04 92
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia

19 czerwca g. 12:00

Bierzmowanie w Kuflewie

19 czerwca g. 18:00

Bierzmowanie w Sulejówku-Miłośnie

20 czerwca g. 18:00

Bierzmowanie w Jasienicy

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży