Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Pielgrzymka ze świętymi z parafią św. Hieronima

Pielgrzymka ze świętymi z parafią św. Hieronima

• To wydarzenie minęło.

W dniach 7-14 listopada 2023 r. parafia św. Hieronima zaprasza na pielgrzymkę do św. Jana Pawła II, bł. Carla Acutisa, św. Franciszka i św. Klary z Asyżu, i św. Rity z Cascii.

• W ramach pielgrzymki przewidziano nawiedzenie grobu naszego rodaka, wielkiego papieża, św. Jana Pawła II na Watykanie oraz zwiedzanie wiecznego miasta. Na zwiedzanie Rzymu i Watykanu zaplanowano prawie trzy dni.
  • Drugim ważnym miejscem, w którym zaplanowano kilkudniowy pobyt, jest Asyż i okolice związane ze św. Franciszkiem i św. Klarą. W Asyżu, od 2020 roku spoczywa również bł. Carlo Acutis.
  • W czasie pielgrzymki przewidziano również wizytę w Orvieto, w bazylice z relikwiami najsłynniejszego w dziejach Kościoła Cudu Eucharystycznego z 1263 roku.
  • Zaplanowano też zwiedzanie Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, w którym znajdują się relikwie św. Dominika oraz dom św. Katarzyny.
  • Na zakończenie zaplanowano również wizytę w Cascii i nawiedzenie sanktuarium św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.

Więcej informacji pod parafialnym numerem tel. 513 949 094.

Początek:
7 listopada 2023