• To wydarzenie minęło.

Co mnie cieszy, co sprawia mi ból? Radości i cierpienia mojego życia (Łk 19, 29-40) – 23 marca

Zanurzenie w Słowo jest konkretną propozycją dla tych, którzy chcą się dać poprowadzić słowu Boga przy pomocy podpowiedzi do osobistej modlitwy, które poprowadzi ks. Dariusz Szyszka i Siostry Jezusa Miłosiernego.

Wystarczy wygospodarować czas i przyjechać na Zanurzenie z odrobiną zaufania i otwartości serca na łaskę Pana, by słowo Boże stało się miejscem Twojego osobistego spotkania z Jezusem, tak jak to stało się w sytuacjach wielu osób przedstawianych na kartach Ewangelii. I Ty możesz podążać za tym, co mówi Chrystus, by odkryć jakie skarby kryją się w tekście słowa Bożego również dla Ciebie. Gdy usiądziesz i posłuchasz “słowa życia wiecznego”, to ono poprowadzi Cię w głęboką i zażyłą więź z Bogiem, gdzie już nie ma lęku i smutku, rozpaczy i beznadziei.

Zanurzenie w Słowo odbywać się będzie w czasie wieńczącym Wielki Post, tuż przed Niedzielą Palmową. Fragment Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy rozważać to właśnie wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jezusa jest traktowany jak Król, wokół panuje atmosfera radości i zgiełku. Co dzieje się w sercu Jezusa, który wie, że ci sami ludzie niedługo będą krzyczeli „na krzyż z Nim”!!!? Raduje się czy cierpi? Pochylając się nad tym wydarzeniem opisanym w Ewangelii przyjrzymy się też swojemu życiu. Ile w nim radości a ile cierpienia. Co mnie raduje a co sprawia mi ból i dlaczego.

Na spotkanie do Domu Św. Faustyny zapraszamy osoby, które mają gotowość wejść w dialog ze słowem Boga i uczyć się rozmowy z Panem. Na dniu skupienia obowiązuje ścisłe milczenie, czyli należy wyłączyć telefon i od porannego wprowadzenia do modlitwy, aż do wieczora nie należy z nikim rozmawiać. Jest to decyzja woli, by ten czas oddać Panu, i trwać w Jego słowie. Robimy to po to, by nasz słuch serca uwrażliwił się bardziej na głos Boga, gdyż On upodobał sobie mówić do nas, ale przede wszystkim w ciszy. Naszej drodze będą towarzyszyły wprowadzania do poszczególnych momentów modlitwy przygotowane przez ks. Dariusza i Siostry Jezusa Miłosiernego. W rytm tego dnia wpisane są posiłki (obiad i kolacja), czas na spacer, spowiedź, adoracja i Msza św. Zaczynamy o 8.30 i kończymy o 20.00.

Informacje organizacyjne:
Od 8. 30 – dopełnienie formalności
9.00 – wprowadzenie w dzień modlitwy Słowem Bożym
20.00 – zakończenie

Weź ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis i leki (jeśli używasz),

mail: [email protected]

Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, prosimy o wpłatę bezzwrotnej zaliczki w wysokości 60 zł na nasze konto z dopiskiem „Zanurzenie w Słowo”
Dane konta: Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego 88 1600 1462 1817 7333 6000 0008

UWAGA! Zapisując się na Zanurzenie deklaruje się Pan/-i na zachowywanie ścisłego milczenia tego dnia od godz. 9.00 do 19.30. Jest to zobowiązanie do braku podejmowania rozmów z innymi osobami i niekorzystania m. in. do tego celu urządzeń elektronicznych.
Jeżeli zapiszesz się na Zanurzenie, a ostatecznie nie będziesz mógł/mogła wziąć udziału, znajdź kogoś na swoje miejsce. Może to być dla kogoś wyjątkowa szansa spotkania się z Jezusem, a nam ułatwisz organizację.

Do miłego zobaczenia!
Terminy kolejnych Zanurzeń w Słowo to:
14-16 czerwca

Data: