Diecezja Warszawsko-Praska » Rodzina » Instytut Rodzin Szensztackich

Instytut Rodzin Szensztackich

Przyszłość społeczeństwa i Kościoła zależy od rodziny. Dlatego potrzebujemy rodzin, które poprzez swoje życie oraz obecność będą się przyczyniały do pełnej, a jednocześnie zgodnej z duchem czasu, realizacji chrześcijańskiej wiary w naszym świecie.

Nasza wspólnota wspiera i wychowuje małżonków, by żywo i owocnie przeżywali swoje przymierze miłości. Pomaga kształtować rodziny, w których dzieci mogą wzrastać na wolne, chrześcijańskie osobowości; rodziny, które są dla swoich krewnych oraz otoczenia oazami, w których odczuwalna jest obecność Źródła Życia. Małżeństwo rozumiemy jako drogę do świętości: sakrament, urzeczywistnienie i szkołę Bożej miłości.

Jesteśmy wspólnotą katolickich małżeństw, których styl życia oparty jest na wierze w obecność Chrystusa w naszym związku. Jako małżeństwo i rodzina żyjąca w środku świata, chcemy być szczęśliwi w naszej codzienności, i tak jak Maryja, nasza Matka, chcemy całkowicie należeć do Boga. W Przymierzu z Nią idziemy drogą naszego życia.

• W małżonku, w dzieciach, w każdym człowieku doświadczamy obecności Boga. Nasze życie z sobą i dla siebie jest przez to jednocześnie służbą Bogu.
  • Nasza małżeńska miłość jest pełna. Obejmuje ona wszystkie płaszczyzny człowieka.
  • Żyjemy naszą wiarą i przekazujemy ją dalej w ten sposób, że jako rodzina tworzymy komórkę życia.

Jako Kościół w miniaturze – domowy Kościół – poświęcamy się odnowie życia rodzinnego, Kościoła i społeczeństwa. Ojciec Józef Kentenich (1885-1968) założył naszą wspólnotę i oddał ją na służbę Kościołowi jako Świecki Instytut Małżeństw.

Więcej na: www.szensztat.pl/wspolnota,instytut_rodzin