Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży

Diecezja Warszawsko-Praska » Rodzina » Dla duszpasterzy

Dla duszpasterzy

1) Proszę o przekazanie do końca grudnia terminów kursów przedmałżeńskich dekanalnym duszpasterzom rodzin

2) Spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych – 27 listopada godz. 17.00 (kaplica kurialna- Floriańska 3)

3) Linia wsparcia dla małżonków, rodzin i młodzieży

Fundacja „Auxilium” od 1 września 2022 r. uruchomiła bezpłatną ogólnopolską linię wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów. W ramach „linii wsparcia” pod bezpłatnym numerem telefonu 800 800 607 specjaliści tacy jak psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator itp. udzielają profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym. Celem infolinii jest ponadto upowszechnienie informacji i kompetencji ukierunkowanych na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego i materialnego, a także kształtujących i promujących pozytywny wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa. Projekt został dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!”

W archidiecezji warszawskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 22 11 200 36 działa ogólnopolski „Telefon zaufania dla małżonków w kryzysie”, który powstał w ramach działalności Fundacji „Blisko Rodzinie” z myślą o osobach, które mają trudności w swoich związkach małżeńskich, doświadczają swojej sytuacji jako niemożliwej do rozwiązania i postrzegają to, co do tej pory robili jako nieskuteczne. Zespół „telefonu zaufania” tworzą świeccy psychologowie i psychoterapeuci doświadczeni w pracy z małżeństwami.

4) Dzień skupienia dla narzeczonych – Ostrówek (23 kwietnia 2023, 8 października 2023)

5) Rekolekcje dla młodych małżeństw – Ostrówek (21 maja 2023)

6) Program duszpasterski „Wierzę w Kościół Chrystusowy” – materiały dla rodzin (są umieszczone na stronie naszej diecezji)

7) Projekt Rodzina 5.0

Merytoryczne i praktyczne pomoce dla katechetów i uczniów ostatniej klasy szkoły ponadpodstawowej, w której poruszana jest tematyka małżeństwa i rodziny. Przygotowano 25 bloków tematycznych, które zawierają film-wywiad ze specjalistą oraz “karty ćwiczeń”. Cały zestaw może być również wykorzystany jako program formacyjny dla wspólnot, ruchów oraz stowarzyszeń o charyzmacie rodzinnym. Szczegółowe informacje znajdują pod poniższymi linkami: https://drtarnow.pl/news/67/39/Projekt-Rodzina-5.0-na-platformie-natan.pl

©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży