Diecezja Warszawsko-Praska » Bierzmowanie w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach

Bierzmowanie w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach

W wigilię Zesłania Ducha Świętego bp Jacek Grzybowski udzielił 193 osobom z Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach sakramentu bierzmowania. Przeważającą grupą byli ludzie młodzi, którzy ponad rok poprzez spotkania ogólne i w małych grupach przygotowywali się do tego wydarzenia. W grupie bierzmowanych byli również osoby dorosłe.

Bp Jacek w homilii powiedział: Bez darów Ducha Świętego, nie da się żyć w sposób piękny, godziwy i dobry. Bierzmowanie jest krokiem bardzo poważnym (…) Odtąd Kościół będzie was traktował jak w pełni dojrzałych chrześcijan.

Na zakończenie Bierzmowani otrzymali krzyże, których zakup wspiera Papieskie Dzieła Misyjne – Adopcję Misyjnego Seminarzystę.

ks. Przemysław Matuszewski

fot. arch. parafii