Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Sympozjum naukowe: „Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze”

Sympozjum naukowe: „Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze”

• To wydarzenie minęło.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej,
Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej,
Instytut Teologiczny Diecezji Warszawsko-Praskiej,

zapraszają na sympozjum naukowe

„Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze”

17 czerwca 2023 roku
Aula Główna WSD DW-P, ul. Mehoffera 2

Program:

• 10.00-11.00 – Promocja książki „O znakomitych mężach” (św. Hieronim, św. Izydor z Sewilli, Gennadiusz i inni) – prezentacja tekstów w tłumaczeniu ks. bpa prof. dra hab. K. Romaniuka, ks. prof. dra hab. M. Starowieyskiego i innych
  • 11.00-12.00 – Przekazywanie dzieciom wiary. Ile może zrobić rodzic? (Anna i Janusz Wardakowie – doradcy rodzinni, liderzy Akademii Familijnej; Paweł Zuchniewicz – wicedyrektor ds. wychowawczych w Szkole ŻAGLE,  dziennikarz, autor książek)
  • 12.30-13.30 – Czas to miłość. Czy zaangażowane rodzicielstwo to rezygnacja z siebie? (Anna Hazuka, autorka książki „Druga”; Tomasz Lechowicz – wspólnota „Radość Miłości”)
  • 13.30-14.30 – obiad (konieczność zapisu w zgłoszeniu)
  • 14.30-15.10 – Liturgia Słowa
  • 15.10-15.50 – Dzieci i młodzież w social mediach. Być OFFLINE czy zaryzykować ONLINE? (dr hab. Monika Przybysz, prof. UKSW – medioznawca i ks. Tomasz Trzaska – suicydolog, specjalista zespołu „Życie warte jest rozmowy”
  • 15.50-16.20 – Czy może być coś dobrego z internetu? – dr Agata Rujner teolog, AKW, VLOGERKA, @prawiemoraly
  • 16.20-17.00 – dyskusja

Ze względów organizacyjnych prosimy o zapis i potwierdzenie obecności (pozwoli to organizatorom zapewnić posiłek dla uczestników spotkania).
Zapisy w formie mailowej.

Prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy: [email protected] z informacją: imię i nazwisko.

Data:
17 czerwca 2023