Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Odpust w Loretto, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, co roku przeżywany jest w pierwszą niedzielę po uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli po 8 września. W tym roku wypada 11 września. Tegoroczne hasło, które będzie towarzyszyło wiernym zebranym u stóp Pani Loretańskiej, brzmi: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.

Centralnym wydarzeniem tej uroczystości będzie Msza Święta sprawowana w samo południe pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego KEP, w asyście kapłanów przybyłych wraz z pielgrzymami.

W programie przewidziana jest konferencja formacyjna o. Marcina Ciechanowskiego, paulina z Jasnej Góry, egzorcysty archidiecezji częstochowskiej, rekolekcjonisty, muzyka (organisty i kompozytora). Ponadto pielgrzymi, którzy przybędą pieszo, autokarem czy innym środkiem lokomocji, wspólnie, z rodziną, bliskimi czy też indywidualnie, będą mogli uczcić relikwie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Loretto, a także uczestniczyć w modlitwie różańcowej o pokój prowadzonej w różnych językach oraz spotkać się m.in. z s. Alojzą Hornowską CSL, animatorką Rodziny Loretańskiej, i s. Barbarą Łydkowską CSL, posługującą w domu Tanga (w ośrodku dla dzieci i młodzieży z albinizmem) w Mwanzie w Tanzanii.

Nasze modlitewne spotkanie uświetnią aż trzy koncerty: orkiestry koncertowej Victoria, Wspólnoty Oblubienicy Ducha Świętego i Karoliny Pujer.

Już tradycją tego wrześniowego odpustu jest konkurs fantowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i jest źródłem wielu radości i niespodzianek. Cały jego dochód przeznaczony jest na potrzeby świetlicy środowiskowej dla dzieci „Dom Ojca Ignacego”, prowadzonej przez siostry loretanki na warszawskiej Pradze. Wszyscy uczestnicy konkursu biorą udział w losowaniu małej figury Matki Bożej Loretańskiej, która na cały rok zostaje przekazana osobie, której numerek zostanie wybrany.

Zwieńczeniem uroczystości jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Przybyli pątnicy oprócz umocnienia duchowego, poprzez Eucharystię i sakrament pokuty, mogą też liczyć na posiłek prosto z kuchni loretańskiej. Będzie też możliwość nabycia publikacji loretańskich.

Wśród różnych pielgrzymek pieszych przybędą m.in. pątnicy z Drohiczyna, którzy zdążają na uroczystości od 8 września.

Loretto to malownicze miejsce położone niedaleko Warszawy koło Wyszkowa; pełne pachnących sosen, zieleni, śpiewu, kojącej ciszy, szumu wody pobliskiej rzeki Liwiec. A nade wszystko tętniące obecnością Tej, która jest naszą Matką i Królową i która czeka tu na każdego, by przytulić do swego kochającego, Niepokalanego Serca.

Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane są pod nr. tel. (29) 741 17 87 lub 741 17 37.

Skrócony program:

9.00 Powitanie

9.05 Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP

9.30 Słowo o Rodzinie Loretańskiej – s. Alojza Hornowska CSL

9.40 Różaniec o pokój

10.25 Koncert słowno-muzyczny: Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego

11.10 Konferencja formacyjna o. Marcin Ciechanowski OSPPE

11.40 Słowo z misji z Tanzaniis. Barbara Łydkowska CSL

11.45 Losowanie osoby przejmującej figurę Matki Bożej

12.00 Eucharystia – przewodniczenie i homilia: bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP

14.05 Komunikat Red. naczelnego „Idziemy”ks. Henryk Zieliński

14.10 Koncert orkiestry koncertowej Victoria

14.45 Mini koncert Karoliny Pujer

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

Szczegóły

Data:
11 września 2022
Godzina:
09:00 - 16:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto
Loretto, Mazowieckie 07-200 Poland
Phone
29 741 17 37
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Siostry Loretanki
Email
https://loretto.pl/
©copyright - Diecezja Warszawsko-Praska
Strona główna Znajdź Mszę Świętą Dla dziennikarzy Dla księży