Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Muzyczna droga krzyżowa z bł. ks. Ignacym Kłopotowskim

Muzyczna droga krzyżowa z bł. ks. Ignacym Kłopotowskim

• To wydarzenie minęło.

17 marca, w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 16:00 w Sanktuarium w Loretto odbędzie się muzyczna Droga krzyżowa z bł. ks. Ignacym Kłopotowskim, czyli rozważania z tekstami założyciela Loretto. Muzyka Mariusza Kozickiego. Przedsmakiem jest pięknie wydana płyta CD „Miłość niepojęta”, błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski, droga krzyżowa, El Camino.

Fragmentami z pism księdza Kłopotowskiego umieszczone w tej Drodze krzyżowej z aranżacją muzyczną Mariusza Kozickiego: Dałby Bóg, abyśmy w całym naszym życiu byli zajęci krzyżem Jezusa Chrystusa i powiększeniem jego chwały. Synu mój, masz być żołnierzem, zwycięzcą. Twój zawód ma być długim szeregiem zwycięstw. Oto twoi nieprzyjaciele: ciało – świat – czart, oto twoja broń: czuwanie – umartwienie –wiara…

Któż bardziej po Panu Jezusie ma większą opiekę nad naszym zbawieniem od Matki Najświętszej? Jakże bym chciał, aby wszyscy w potrzebach swej duszy udawali się do Matki Bożej. Trwajmy w nabożeństwie ku Maryi, a znajdziemy pokój serca, jakiegoś świat nigdy nam dać nie może.

Data:
Godzina: