Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » Msza pogrzebowa śp. ks. prał. Mirosława Bielawskiego

Msza pogrzebowa śp. ks. prał. Mirosława Bielawskiego

• To wydarzenie minęło.

W piątek, 9 czerwca 2023 roku,
w godzinach nocnych, w Warszawie,

w wieku 89 lat,
w 65. roku kapłaństwa

zmarł

ś. † p.
ks. prał. Mirosław Bielawski

wieloletni proboszcz, budowniczy świątyni, rezydent
parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach.

Ksiądz Mirosław Bielawski urodził się 24 lutego 1934 roku w Przytułach. Pochodził z parafii
Krzyża Świętego w Przytułach (diecezja łomżyńska).

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 sierpnia 1958 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Świętej Trójcy w Błoniu (1958-1961, AW), św. Augustyna w Warszawie na Muranowie (1961-1963). Od 1 lipca 1963 roku do 1
października 1964 otrzymał roczny urlop na studia podyplomowe na University of Winnipeg w Kanadzie. Po powrocie do kraju pracował jako wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła na warszawskiej Ochocie (1964-1987); od czerwca 1973 roku pełnił także funkcję diecezjalnego duszpasterza akademickiego Archidiecezji Warszawskiej.

W czerwcu 1987 roku został rezydentem parafii św. Stefana Króla w Warszawie na Sielcach (do czerwca 1988), a w lipcu tegoż roku został sędzią Sądu Metropolitalnego (tę funkcję pełnił do czerwca 1991 roku).

15 czerwca 1988 roku ks. Mirosław Bielawski został mianowany proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach. Świątynia parafialna, tzw. kościół „na górce”, był za mały na potrzeby wiernych. Z inicjatywy Księdza Proboszcza w latach 2003-2008 powstała nowa świątynia, w odniesieniu do której Rada Budowy Kościoła postanowiła, że będzie ona wzniesiona jako wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II.

Biskup Kazimierz Romaniuk 24 grudnia 1993 roku odznaczył ks. Mirosława Bielawskiego przywilejem rokiety i mantoletu, zaś arcybiskup Henryk Hoser SAC 24 grudnia 2008 roku powołał go w skład Kapituły Kolegiackiej w Radzyminie; 5 sierpnia 2009 roku Ksiądz Prałat otrzymał tytuł Kapelana honorowego Jego Świątobliwości. Z początkiem lipca 2012 roku Ksiądz prał. Mirosław Bielawski przekazał obowiązki proboszcza swemu następcy, sam pozostając rezydentem parafii Narodzenia NMP. Służył wiernym tej wspólnoty przez 35 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii Narodzenia NMP
ul. Klasyków 21/23, Warszawa,
według następującego harmonogramu:

wtorek, 13 czerwca: godz. 19.30 – Msza Święta dla Dekanatu Tarchomin

środa, 14 czerwca: godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa,
po Eucharystii nastąpi przewiezienie ciała zmarłego

na Cmentarz Bródnowski i złożenie w grobie rodzinnym.

Dobry Jezu, okaż Księdzu Mirosławowi swoje miłosierdzie!

Data:
14 czerwca 2023
Godzina:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie (Płudy)
ul. Klasyków 21/23
Warszawa, mazowieckie 03-115 Poland