Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » 550. rocznica powstania parafii w Jakubowie i koronacja wizerunku św. Anny Samotrzeciej

• To wydarzenie minęło.

W niedzielę 12 listopada 2023 r. wspólnota parafii św. Anny w Jakubowie będzie świętować 550. rocznicę powstania. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 11.00 bp Romuald Kamiński dokona koronacji wizerunku św. Anny Samotrzeciej, patronki parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii i wypraszania łask za wstawiennictwem św. Anny, a także do wspólnego świętowania.

Duchowe przygotowanie do uroczystości poprowadzą ojcowie redemptoryści w ramach Misji Parafialnych, które rozpoczną się w niedzielę 5 listopada. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie www.parafiajakubow.pl w zakładce „550-lecie parafii”.

Święta Anna, była matką Najświętszej Maryi Panny i babcią Pana Jezusa, jednak jest też bliska współczesnym rodzinom. Choć razem z Joachimem byli szczęśliwym małżeństwem, wspólnie przeżywali ból przedłużającego się oczekiwania na narodziny dziecka. Dzisiaj św. Anna jest patronką szczęśliwego małżeństwa i szczęśliwego dzieciństwa, szczęśliwego porodu, matek, wdów i gospodyń domowych. Wzywana jest także w modlitwie o deszcz, o poprawę pogody oraz o znalezienie rzeczy zgubionych. Dlatego też do wspólnej modlitwy za pośrednictwem św. Anny szczególnie zapraszamy małżeństwa starające się o potomstwo, rodziny z dziećmi, babcie i dziadków.

Święta Anno, piastunko Jezusa i Maryi, módl się za nami!

Data:
12 listopada 2023