Diecezja Warszawsko-Praska » Wszystkich Świętych w parafiach diecezji warszawsko-praskiej

Wszystkich Świętych w parafiach diecezji warszawsko-praskiej

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych i w dni poprzedzające, w wielu parafiach naszej diecezji, odbyły się inicjatywy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, promujące świętość i przypominające, że błogosławieni i święci są wzorami ku odnajdywaniu własnej drogi ku świętości.

Poniżej relacje z niektórych wydarzeń. Jeżeli w zestawieniu brakuje Twojej parafii prosimy o przesłanie krótkiego opisu, zdjęć oraz linku do całej galerii na adres [email protected]

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Aninie

W niedzielę 24.10 Mszy Świętej o godz. 11:30 procesyjnemu wejściu kapłana i służby liturgicznej do ołtarza towarzyszyły dzieci przebrane za świętych, a po Eucharystii w sali katechetycznej odbył się mini bal.

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym

31 października parafii dzieci i dorośli przebrali się za swoich świętych patronów i imienników. Było między innymi: dwóch św. Krzysztofów, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Kamil, św. Stanisław ze Szczepanowa, św. Małgorzata, Matka Boża i wielu innych. Wszyscy uczestnicy (ponad 30 osób) w kilku zdaniach opowiadali o postaciach świętych, za które się przebrali.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania czynnie włączyła się w wieczór uwielbienia. Przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami Świętych złożyli karteczki z uzasadnieniem jakiego świętego wybrali na swojego Patrona. W Wieczorze uwielbienia udział wzięła również Młodzież oazowa, parafianie i Schola Rodzinna przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Parafia Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie

31 października ulicami Rembertowa przeszedł marsz, w czasie którego odmawiano modlitwę różańcową. Zakończył się na cmentarzu, a uczestniczące dzieci przebrały się za ulubionych świętych.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej

31 października odbył się bal wszystkich świętych.

Parafia św. Hieronima w Starej Miłosnej

Młodzież z KSM wraz z dziecięcą scholą zorganizowała w sobotę 30 października Dzień ze świętymi, podczas którego dzieci poznały siedmioro młodych świętych i błogosławionych, wzięli udział w quizie z wiedzy o nich, a także dziękowali przed Najświętszym Sakramentem za codzienną obecność Jezusa w naszym życiu.

Parafia św. Izydora w Markach

31 października odbył się bal świętych, który rozpoczął się Mszą Świętą i procesją z lampionami.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Pniewniku

W parafii Pniewnik odbył się konkurs różańcowy.

Parafia św. Jana Kantego w Legionowie

31 października odbył się I Orszak Świętych.

Parafia św. Rity z Cascii w Warszawie

31 października 2021 roku w parafii Świętej Rity z Cascii po raz pierwszy wyruszył Marsz Świętych.

Zarówno dzieci, jak i dorośli przebrani lub z atrybutami swoich świętych patronów, wyruszyli w marszu ulicami parafii. Nie zabrakło św. Franciszka, św Rity. Były święte królowe, apostołowie, biskupi, ale też bł. Karolina Kózkówna, św. Maria Magdalena, św. Weronika, św. Beata, św. Natalia i wielu innych świętych.

Na czele pochodu zaraz za krzyżem niesione były relikwie Św. Rity, Św. Jana Pawła II, Św Brata Alberta Chmielowskiego i Bł. Jerzego Popieuszki.

W czasie całego przemarszu modliliśmy się różańcem, który odmawiały lub śpiewały dzieci. Przy akompaniamencie gitary, akordeonu i własnych instrumentów wyśpiewywały piosenki o świętych i o radości bycia Chrześcijaninem.

Wszystkim towarzyszyło jedno z haseł “Świętych kocham i szanuję ich uczynki naśladuję”.

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie

31 października w parafii odbył się bal wszystkich świętych.

Fotografie pochodzą z zasobów internetowych parafii.