Diecezja Warszawsko-Praska » Warsztaty kapłańskiej formacji permanentnej w roku formacyjnym 2024/2025

Warsztaty kapłańskiej formacji permanentnej w roku formacyjnym 2024/2025

Czcigodni Kapłani,

informujemy o terminach organizowanych w naszej diecezji warsztatów dla księży w ramach formacji permanentnej obejmującej wszystkich kapłanów od 6 roku kapłaństwa do emerytury. Przypominamy, że każdy z wikariuszy i rezydentów zobowiązany jest do realizacji dwu wybranych warsztatów plus rekolekcje kapłańskie, każdy z proboszczów i kapelanów szpitalnych zobowiązany jest do uczestnictwa w jednym z warsztatów plus rekolekcje kapłańskie.

Poniżej lista terminów warsztatów na nowy rok formacyjny 2024/2025. Spotkanie rozpoczyna się o godz.  14.00 i trwa do 21.00, wspólne nieszpory, w programie warsztatów nie ma przewidzianej Mszy Świętej! Zapisy przez SMS – ks. dr Sławomir Kielczyk.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Księży Marianów, ul. Mariańska 9, 05-070 Sulejówek.

Warsztaty i terminy do wyboru:

Problem samobójstw wśród młodzieży – 18 września 2024 r.

Ochrona osób małoletnich w posłudze duszpasterskiej kapłanów – 17 października 2024 – to szkolenie obowiązkowe jest dla wszystkich księży, którzy nie byli na szkoleniu 10 czerwca 2024 lub nie uczestniczyli w innych formach szkoleń i do 30 września 2024 nie przedstawią w Kurii zaświadczenia o szkoleniu na temat.

Biblia w służbie kapłańskiej – dzień skupienia dla kapłanów – 6 lub 7 listopada 2024 prowadzi ks. prof. W. Chrostowski.

Parafia jako miejsce ewangelizacji – 25 lub 26 lutego 2025 r.

Mistagogia jako metoda formacji liturgicznej – 13 lub 14 maja 2025 r.

Rekolekcje kapłańskie dla kapłanów naszej diecezji prowadzi o. Szymon Popławski OP, wiceprowicjał oo. Dominikanów – termin 19-21 listopada 2024, Ostrówek.

Prosimy o zapoznanie się z podanymi datami i wpisanie sobie wybranych terminów warsztatów.

Diecezjalny zespół odpowiedzialny
za formację permanentną