Diecezja Warszawsko-Praska » Rozesłanie Skautów Europy na obozy 2024

Rozesłanie Skautów Europy na obozy 2024

W sobotę 22 czerwca Skauci Europy z całej Warszawy i okolic spotkali się na Pradze, aby wspólnie przeżyć coroczne rozesłanie na obozy. W osiem hufców zebrali się na modlitwie oddając Bogu wszystkie działania podjęte w ciągu roku oraz prosząc o błogosławiony i owocny czas letnich obozów.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Jacka Grzybowskiego w Katedrze św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła. Przy ołtarzu oraz w konfesjonałach posługiwali także duszpasterze skautowi, którzy w ciągu roku wspierają Skautów lokalnie w parafiach oraz podczas wyjazdów. Podczas homilii ksiądz biskup, nawiązując do Ewangelii, zachęcił harcerzy aby żyli tu i teraz, aby podczas swoich gier, przygotowań do obozów i wędrówek potrafili przeżywać dobrze teraźniejszość bez zbytniego zagubienia w przeszłości oraz patrząc trzeźwo w przyszłość, ufnie zawierzając wszystko Panu.

Po Eucharystii w Parku Skaryszewskim wśród pięknej zieleni odbył się apel na rozesłanie na obozy i wędrówki letnie. Później w atmosferze radości rozpoczęła się ostatnia część, czyli wielka gra dla wszystkich zgromadzonych: wilczków, harcerek, harcerzy, szefów, a także rodziców. Na trasie żółtej i zielonej czekały na uczestników zadania związane z umiejętnościami zdobywanymi na co dzień przez Skautów. W finale reprezentanci wylosowani spośród najlepszych drużyn zostali zaproszeni do wzięcia udziału w harcerskiej familiadzie.

Monika Wójcik

fot. Monika Wójcik i Jan Nowiński