Diecezja Warszawsko-Praska » Rekolekcje uczestników kursu ceremoniarskiego

Rekolekcje uczestników kursu ceremoniarskiego

W pierwszych dniach lipca w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbyły się rekolekcje dla mężczyzn biorących udział w kursie ceremoniarskim. W wydarzeniu, zorganizowanym przez diecezjalnego duszpasterza ceremoniarzy ks. Jana Łaskiego, wzięło udział 16 kandydatów na ceremoniarzy. Wszyscy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych dotyczących teologii i liturgii, a także w ćwiczeniach praktycznych tak, aby jak najlepiej zrozumieć znaczenie posługi ceremoniarskiej, jaką będą w przyszłości realizować we wspólnotach i parafiach. Był to także czas modlitwy, wymiany doświadczeń i uczenia się odpowiedzialności za Kościół. Na zakończenie rekolekcji bp Jacek Grzybowski sprawował uroczystą Eucharystię, podkreślając w homilii znaczenie autentycznego świadectwa wiary jakie zawsze powinno towarzyszyć naszym różnorodnym zadaniom i posługom. W październiku uczestnicy rekolekcji będą uroczyście ustanowieni ceremoniarzami i będą pomagać kapłanom i wiernym w pięknym przeżywaniu liturgii.