Diecezja Warszawsko-Praska » Pierwsza nagroda w VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” dla chóru Schola Cantorum Maximilianum

Miejsko-Parafialny Chór Schola Cantorum Maximilianum pod kierownictwem Zbigniewa Siekierzyńskiego działający w Józefowie przy parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego zdobył pierwszą nagrodę w kategorii chórów mieszanych na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” odbywającym się w dniu 30 września 2023 w Tarnowie.

Tarnowski Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej “Sacra Ecclesiae Cantio” jest jednym z najważniejszych wydarzeń polskiej chóralistyki, gromadzącym utalentowane i pełne pasji zespoły. Utwory, za które Jury w składzie: ks. prof. dr hab. Andrzej Zając, prof. Lidia Matynian, prof. dr hab. Włodzimierz Siedlik, przyznało chórowi Schola Cantorum Maximilianum wysokie noty, to:

Antyfona Salve Regina
Alleluja – ks. Romuald Twardowski
Ave Maria – Anton Bruckner
Libera nos, Domine – Jakub Szafrański

W festiwalu organizowanym przez Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, Prezydenta Miasta Tarnowa Romana Ciepieli oraz Starosty Powiatu Tarnowskiego Romana Łucarza wzięło udział 10 chórów z całej Polski występujących w trzech kategoriach: chórów mieszanych, chórów kameralnych oraz chórów jednorodnych. Centralnym punktem Festiwalu była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża, podczas której wspólne śpiewy liturgiczne wykonało łącznie koło 350 chórzystów pod kierownictwem Dyrektora Festiwalu – ks. dr Grzegorza Piekarza.

Edyta Czekuć-Kryśkiewicz

Najbliższy występ chóru Schola Cantorum Maximilianum odbędzie się 15 października 2023 r. o godz. 19.00 w Kościele św. Wita w Karczewie w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Historycznych Karczew 2023.

Fanpage chóru Schola Cantorum Maximilianum na Facebooku. Znaleźć można tam nagrania zwycięskich wykonań.