Diecezja Warszawsko-Praska » Parafie » WARSZAWA (Aleksandrów), Parafia Wieczerzy Pańskiej

WARSZAWA (Aleksandrów), Parafia Wieczerzy Pańskiej

ks. Sylwestra Szulczyka 14/16, 04-965 Warszawa

Niedziele i święta: 9:00, 10:30 (z udziałem dzieci), 12:00, 18:00 (dla młodzieży)

Dni powszednie: (w środę, piątek i sobotę wg ogłoszeń), 8:30 (w poniedziałek, wtorek i czwartek)

Proboszcz: Ks. Sawicki Jan, od 26.02.2020

Parafię erygował Kard. Józef Glemp Prymas Polski 29 stycznia 1992 roku z części parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy, a nieco wcześniej, 22 grudnia 1991 roku, mianował Ks. prał. Mieczysława Nowaka pierwszym jej administratorem. Miejscowość powstała ok. 1797 r. na gruntach majątku Wiązowna, zasiedlona głównie przez niemieckich kolonistów, którzy mieszkali tu do 1944 r. W 1992 r. przyłączono te tereny do Warszawy. Kamień węgielny pod świątynię poświęcił i wmurował Bp Jerzy Modzelewski 15 listopada 1982 roku. Kościół według projektu inż. M. Nowickiego i T. Wierzby stanął w latach 1980-1982 dzięki staraniom Ks. prał. Henryka Chudka, ówczesnego proboszcza parafii Falenica; jest to votum dla Matki Bożej za nawiedzenie parafii. W 1997 r. odbyły się pierwsze misje święte. Dolny kościół ze względu na bliskość cmentarza służył jako kaplica cmentarna. Obecnie w dolnym kościele odprawiane są tylko pogrzeby. W górnym kościele od września 2009 r. odprawiane są wszystkie nabożeństwa. Dopiero po erygowaniu parafii wykończono górny kościół, zbudowano plebanię i zorganizowano życie parafialne.

2400

Wawer: Aleksandra Bardiniego, Eugeniusza Bodo, Napoleona Bonaparte (nieparzyste), Borówkowa, Borysławska, Brzegówki, Choinkowa, Chrobotka, Drohobycka, Falenicka, Izbicka (od Przełęczy), Jachtowa, Jasnoty, Kalinowa, Kocia, Kowalika, Krajobrazowa, Kwitnącej Wiśni, Latorośli, Lisi Dukt, Marengo, Niecodzienna, Od Lasu, Odmienna, Optymistów, Ostrogi, Piegży, Pliszki, Podkowy (od Napoleona), Polany, Porośle, Przełęczy (od Napoleona), Ptaków Leśnych, Sadowa, Samorządowa, Skrzypów, Jadwigi Smosarskiej, Sosnówki, Sóweczki, Stawowa, ks. Sylwestra Szulczyka, Aleksandry Śląskiej, Telimeny, W Brzózkach, Wiązowska, Wierzby, Zagórzańska, Zapole, Złotej Jesieni, Żurawiny