Diecezja Warszawsko-Praska » Msza Święta w Centrum Zdrowia Dziecka

Msza Święta w Centrum Zdrowia Dziecka

Na zakończenie obchodów związanych z XXXI Światowym Dniem Chorego odprawiona została Msza Święta w Centrum Zdrowia Dziecka. W intencji małych pacjentów modlił się bp Jacek Grzybowski.

Biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej w homilii mówił, że pomoc to dostrzeganie, w każdym bliźnim obok, człowieka:

Mój brat jest ze mną i jest związany więzią solidarności, współczucia, dobrej woli, mojego wyboru, że jestem przy nim. Nie mówię jak Kain – nie wiem, gdzie jest mój brat, nic mnie to nie obchodzi. Jestem jak Samarytanin, który w największym dramacie człowieka dostrzega człowieczeństwo, które nie da się wypowiedzieć w słowach, ponieważ ratuje się zawsze osobę, która przekracza wszystkie słowa. Ratuje się indywidualność, cały świat, który ten człowiek reprezentuje.

Na modlitwie zgromadzili się dyrekcja, pracownicy szpitala oraz chore dzieci wraz z rodzicami.

Pełna homilia:

fot. Karolina Błażejczyk