Diecezja Warszawsko-Praska » Materiały duszpasterskie o św. Józefie – JUŻ DO ODBIORU

Materiały duszpasterskie o św. Józefie – JUŻ DO ODBIORU

Wielebni Księża!

Zgodnie z życzeniem bp. Romualda Kamińskiego wyrażonym w Liście pasterskim na Wielki Post 2021 r., aby naszym szczególnym przewodnikiem na wielkopostnych drogach był św. Józef, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego przygotowuje pomoce duszpasterskie:

• Folder do rozdania wiernym z nowenną do św. Józefa (do której warto zachęcić parafian, aby rozpoczęli ją 10 marca) oraz litanią i modlitwą ułożoną przez papieża Leona XIII. Umieszczone zostały także informacje, dotyczące odpustów w Roku św. Józefa. Folder jest składany na 4 do formatu DL (zob. fotografia 1).
  • Zalaminowany tekst z litanią i modlitwą Leona XII do wykorzystania w czasie nabożeństw do św. Józefa lub do wyłożenia w kościele, aby umożliwić wiernym osobistą modlitwę. Przygotowane zostały dwa formaty A5 i A6 (zob. fotografia 2).
  • Książka z rozważaniami opartymi na tekście litanii do św. Józefa (25 krótkich rozważań), którą można wykorzystać w marcu jako pomoc kaznodziejską.

Więcej informacji dotyczących ww. materiałów duszpasterskich zostanie przesłanych na adres mailowy, jaki został podany przez Księży w ankiecie duszpasterskiej do kontaktu.

Duszpasterzy, którzy chcieliby zamówić folder i zalaminowane teksty modlitw, proszę o przesłanie zamówienia na adres mailowy wydziału [email protected] do wtorku 23 lutego.

Materiały już można odbierać w Kurii Biskupiej (od 1 marca).

Z kapłańskim pozdrowieniem

ks. Maciej Radzikowski