Diecezja Warszawsko-Praska » Kościół synodalny w misji – refleksje po przeczytaniu dokumentu

Kościół synodalny w misji – refleksje po przeczytaniu dokumentu

Czcigodni Kapłani, Drodzy Diecezjanie,

w ramach spotkań synodalnych jakie odbywały się w naszej diecezji zakończyliśmy w marcu bieżącego roku wspólne czytanie dokumentu KOŚCIÓŁ SYNODALNY W MISJI, który został wypracowany przez biskupów, kapłanów, siostry i osoby świeckie w ramach XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów (październik 2023). Podczas kilkunastu spotkań, jakie od listopada 2023 roku do marca 2024 roku odbyły się w naszej diecezji z udziałem biskupów, duchownych i wiernych świeckich, podjęliśmy refleksję nad tekstem tego sprawozdania. Nasze rozmowy i dyskusje miały charakter otwarty, każdy mógł zabrać głos odnosząc się do wcześniej przeczytanych fragmentów tekstu. W ramach przeprowadzonych dyskusji, komentarzy i interpretacji dokumentu synodalnego uczestniczy wysunęli swoje wnioski, uwagi i postulaty, które podajemy poniżej. Nasze refleksje zostały także przekazane przez polski sekretariat Synodu o Synodalności do Watykanu. Dziękujemy wszystkim za wspólne uczestniczenie w naszych spotkaniach, wszystkie refleksje, głosy i uwagi, które notowaliśmy, tak, aby mógł powstać poniższy dokument.

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie synodalne – 8 czerwca godz. 9.30, par. św. o. Pio, Warszawa, ul. Fieldorfa. Plan spotkania zostanie podany w najbliższym czasie.

Przypominamy, że nasze spotkania mają charakter otwarty, zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, osoby świeckie.

Sekretariat Synodu o Synodalności
Diecezji Warszawsko-Praskiej