Diecezja Warszawsko-Praska » Konsultacje dotyczące liturgicznych pieśni kościelnych

Konsultacje dotyczące liturgicznych pieśni kościelnych

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie,

Komisja Muzyki Kościelnej opracowuje listę pieśni, które będą dopuszczone do użytku liturgicznego na terenie naszej diecezji. Pragniemy w naszym kościele lokalnym stworzyć katalog pieśni, który wraz z utworami zawartymi w śpiewniku ks. Siedleckiego (wyd. XLI), będzie stanowić szeroki zbiór utworów dopuszczonych do liturgii w naszej diecezji, a docelowo wydać śpiewnik diecezjalny. Chcemy skonsultować ze środowiskiem diecezjalnym – organistów, muzyków, liturgistów i wszystkich zainteresowanych – zaproponowane pieśni. Dołączamy listę utworów opracowaną przez naszą Komisję, które w przyszłości chcemy umieścić w śpiewniku diecezjalnym.

Wszystkich Was drodzy kapłani i diecezjanie zachęcamy do przesyłania swoich uwag lub propozycji utworów, których nie ma zarówno w najnowszym śpiewniku ks. Siedleckiego, jak i na zaproponowanej przez nas liście, a które chcielibyście umieścić w nowo powstającym śpiewniku.

Propozycje pieśni (tekst, tytuł, autor muzyki, autor tekstu i jeśli jest – zapis nutowy) prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected] do dnia 30 czerwca 2024 roku.

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej