Diecezja Warszawsko-Praska » Cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”

Cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na cykl warsztatów „Posynodalna Szkoła Lidera 2”. Zaproszenie kierujemy do młodzieży od 18. roku życia, która pomaga i chce pomagać w duszpasterstwie młodzieży w swoich parafiach i na terenie naszej diecezji. Liczba miejsc ograniczona, a nasze spotkania odbywają się przy ul. Floriańska 3 w Sali Duszpasterstwa Młodzieży.

Zgłoszenia proszę kierować na adres mail: [email protected]

• Cz.1 – Podstawa, to właściwe zasady i przekonania, czyli jak nabrać nawyków, które kształtują, a nie niszczą? – Warsztat rozpoczyna cykl 4 spotkań, które mają dać zarówno świadomość jak i umiejętność skutecznego działania. Bardzo często nasze pomysły są bowiem dobre, mamy wizję i chęć do działania, kiedy jednak przychodzi moment zrealizowania tych równych inicjatyw, zaczynamy tracić energię i czujemy, że może lepiej będzie odpuścić i zrezygnować. W czasie tego spotkania, chcemy mocno przyjrzeć się swoim przekonaniom i nawykom. Te elementy wymagają bowiem spełnienia co najmniej trzech warunków: chęci – rozumianych jako decyzja, wiedzy – jak to tego dokonać i nabycia umiejętności – czyli ćwiczenia w praktyce. Jeśli zabraknie któregoś z tych trzech warunków nie dokona się trwała zmiana. Może być też tak, że się bardzo staramy, że wkładamy mnóstwo energii i wręcz spalamy się w realizowaniu swoich pomysłów, ale nie jesteśmy zadowoleni z efektów. Warto się temu przyjrzeć i zobaczyć gdzie potrzebna jest zmiana. Naszą pracę będziemy także starali się przekierowywać na zaangażowanie w Duszpasterstwo Młodzieży. Bez zweryfikowania wspólnych przekonań nie zbudujemy strategii działania, która będzie służyć całej wspólnocie (w poszczególnych regionach, a nawet parafiach). Zapraszamy chętne osoby, które tym spotkaniem rozpoczną cykl pracy nad kształtem Duszpasterstwa Młodzieży i budowania struktur. Godziny: 10:00-16:00 – z przerwą na obiad.
  • Cz.2 – Zmiany i rozwój zaczynaj od siebie, czyli o tym jak osiągnąć zwycięstwo w umiejętności zarządzania sobą i dążeniu do obranego celu?
  • Cz.3 – Ruszaj w świat, czyli naucz się słuchać i rozumieć, a potem dąż do synergii.
  • Cz.4 – Twoja regeneracja, czyli dbaj o siebie i rozwijaj wiarę, nadzieję i miłość.
Start od 27 listopada. Ilość osób: max 40. Spotkania średnio co miesiąc.