Diecezja Warszawsko-Praska » Misyjne Materiały Liturgiczne 2021 – Wielki Post, Okres Wielkanocny, Biały Tydzień

Wielebni Duszpasterze,

Ojciec święty Franciszek, w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2020, przypomniał nam, że „To Chrystus sprawia, że Kościół wychodzi ze swoich ograniczeń. W misji głoszenia Ewangelii wyruszasz, ponieważ Duch cię pobudza i niesie. Bóg zawsze miłuje jako pierwszy i z tą miłością nas spotyka i nas powołuje. Nasze osobiste powołanie wynika z faktu, że jesteśmy synami i córkami Boga w Kościele, będącym Jego rodziną, braćmi i siostrami w tej miłości, której świadectwo dał nam Jezus”.

W kontekście powyższych słów uświadamiamy sobie, że jesteśmy współpracownikami Chrystusa w Jego zbawczej misji realizowanej w Kościele i przez Kościół. Do każdego z nas odnoszą się słowa: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8).

Słowa Chrystusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19-20), każą nam spojrzeć na nasze codzienne zaangażowanie w misyjne apostolstwo głoszenia Ewangelii oraz budzenia ducha misyjnego we wspólnotach parafialnych.

W takiej to perspektywie przekazujemy Wam, w wersji elektronicznej do pobrania, tegoroczne Materiały liturgiczne na Wielki Post, okres wielkanocny i Biały Tydzień, przygotowane przez Papieskie Dzieła Misyjne. Jak zwykle zawierają one szereg pomocy, które można wykorzystać w pracy duszpasterskiej, katechetycznej, animacyjnej i formacyjnej. Niech te materiały posłużą owocnie w budzeniu misyjnego zapału pośród wiernych w Waszych parafiach. Zwracam się z prośbą, aby w miarę możliwości materiały udostępnić swoim katechetom.

Z kapłańskim pozdrowieniem

Ks. Marcin Brzeszczyński