Ładowanie Wydarzenia

Diecezja Warszawsko-Praska » Wydarzenia » 41 Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła

41 Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła

W drugiej połowie sierpnia pod hasłem „Umacniać w rodzinach królowanie Jezusa” wyrusza już 41 raz na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła. Wspólna droga to okazja dla każdego pątnika, by nie tylko zaczerpnąć dla siebie duchowego doświadczenia pielgrzymowania, ale także by dać świadectwo wiary i miłości do Chrystusa, Matki Najświętszej, Kościoła i drugiego człowieka. W tym roku szczególna uwaga podczas pielgrzymki zostanie poświęcona rodzinie.

Pielgrzymkę rozpocznie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego w Konkatedrze na Kamionku 16 sierpnia o godz. 6.00. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 25 sierpnia około godziny 9.00, a następnie będą uczestniczyć we Mszy św. o 10.30. Przywilejem pielgrzymki jest prowadzenie w tym dniu nocnego czuwania (od Apelu do Mszy św. o 00.00) w Kaplicy Cudownego Obrazu. Oficjalnie pielgrzymkę zakończy suma odpustowa w dniu 26.08 sprawowana na Wałach Jasnogórskich o godz. 11.00.

Tegoroczny program pielgrzymkowy będzie się koncentrował wokół trzech głównych intencji.

• Pierwsza intencja – dziękczynno-błagalna – obejmuje rodziny. Najpierw trzeba zauważyć ogrom łask, jakie każdy wierzący otrzymuje w rodzinie, by następnie prosić za rodziny w kryzysie i wymagające podtrzymania. W prośbach nie zabraknie błagania za małżeństwa, aby mogły wypełnić zobowiązanie wychowania swoich dzieci w wierze.
  • Druga intencja to prośba o rozwój Pomocników Matki Kościoła. Rozpoznając dar tego Ruchu, który wyrósł z miłości Prymasa do Marki Najświętszej i Ojczyzny, pątnicy będą modlić się za Pomocników, by mogli dalej wiernie służyć Kościołowi i umacniać się w powierzonej przez Założyciela misji.
  • Trzecia intencja – błagalna o pokój i wybaczenie – jest odpowiedzią na wyzwanie obecnego czasu. Modląc się o powstrzymanie niszczącej siły wojny, pątnicy będą zgłębiali temat przebaczenia tak potrzebnego każdemu chrześcijaninowi.

Dla tych, którzy nie wyruszą na szlak pątniczy, organizatorzy przygotowali pielgrzymowanie duchowe w dniach 16.-25.08 w parafii katedralnej św. Michała Arch. i św. Floriana od godz. 18.00 do 19.30. Spotkania obejmą poza Mszą św. Nowennę przed Uroczystością MB Częstochowskiej, różaniec oraz konferencje tematyczne. Nagrane konferencje będzie można odsłuchać na stronach: www.pielgrzymkapomocnikow.pl oraz facebook.com/PPPPMMK.

Początek:
16 sierpnia